Maj 2021
Udostępnij:

EFEKTY I EDYCJI KONKURSU „Startup School UR"


I edycja Konkursu „Startup School UR” zaowocowała wzrostem kompetencji Uczestników biorących udział w serii warsztatów, serii konsultacji i spotkań eksperckich – rozłożonych równomierne na czas trwania całego przedsięwzięcia. Celem kompleksowego i wielotygodniowego Programu było wsparcie pracowników Uniwersytetu oraz Zespołów badawczych działających na rzecz nauki w zakresie transformacji ich odkrywczego i wynalazczego potencjału w innowacyjne przedsiębiorstwa. Wszystko to za sprawą praktycznej aplikacji najbardziej użytecznych metodyk rozwoju innowacyjnych projektów, które stosowane są z powodzeniem przez startupy. Całość szkoleń została przeprowadzona dzięki realizacji Projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0”.
Cieszy fakt, że zaplanowana przez ekspertów Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie inicjatywa programowego wspierania innowacji spotkała się z ciepłym przyjęciem przez jego Uczestników.

Prezentujemy opinię jednego z Uczestników „Startup School UR”:

Warsztaty pozwoliły na poszerzenie wiedzy w zakresie codziennej pracy z rynkiem B2B. Przedstawione narzędzia analityczne i sposoby podejścia do prezentacji projektów naukowych mogą spowodować lepszy kontakt z klientem i zainteresować niezdecydowanych, że z naukowcami warto współpracować” – wspomina dr inż. Maciej Gliniak, reprezentant projektu pn. „DesiGate – urządzenie do dezynfekcji mgłą przedmiotów codziennego użytku”.

Perspektywę uczestników warto rozszerzyć także o perspektywę przedstawicieli Open Innovation House, firmy doświadczonej w pracy ze startupami, specjalizującej się w uporządkowanym podejściu do stymulowania innowacji:
„Na uwagę zasługuje fakt głębokiego zaangażowania pracowników Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie w realizację programu, którzy stworzyli uczestnikom właściwy grunt do rozwoju. Założenia programowe przedstawione przez ekspertów Centrum z jednej strony świetnie wpisywały się w rynkowe realia, z drugiej zaś strony odzwierciedlały charakter Uniwersytetu. To ważne – tylko customowe programy mogą generować prawdziwą wartość dla uczestników, ten Program wspierało się z wielką przyjemnością”Łukasz Cieśla, Founder w Open Innovation House

„Miło było patrzeć na ogrom pracy wykonanej przez zaangażowane zespoły. Fakt, że program trwał klika tygodni pozwalał dostrzec zmianę, która zadziała się w przypadku niektórych zespołów. Jedne z nich w tym czasie potwierdziły założenia, które poczyniły na starcie i w dniu zakończenia Startup School mówiły o nich jak o faktach, inne pviotowały swoją działalność, aby znaleźć swoje dopasowanie do rynku. Postęp wynikający z zaangażowania był widoczny w większości projektów”Marcin Szymański, Founder w Open Innovation House

Kompletną listę Uczestników wraz z ich Zespołami przedstawiamy w tabeli poniżej – gratulujemy zaangażowania!

 



Już niebawem zaprezentujemy więcej szczegółów o każdym z Zespołów, przybliżając zarówno sylwetki poszczególnych członków startupów, jak również ich główne cele i założenia biznesowe.

W przypadku chęci współpracy z konkretnym Zespołem, prosimy o bezpośredni kontakt. Zachęcamy także do kontaktu z uczelnianym Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie sp. z o.o., gdzie mogą Państwo uzyskać konkretne informacje na temat komercjalizacji rozwiązań.

Osoby do kontaktu:

mgr inż. Wojciech Przywała – Broker Technologii
e-mail: wojciech.przywala@innowacje-ur.pl
tel.: 12 662 48 53

mgr Wojciech Borówka – Broker Innowacji UR
e-mail: Wojciech.Borowka@urk.edu.pl
tel.: 12 662 48 53


UWAGA - zapraszamy do odwiedzenia BAZY TECHNOLOGII – AGRITECHMARKET.PL

WIĘCEJ na temat warsztatów „Startup School UR”.

Organizatorami I edycji „Startup School UR”  byli: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie poprzez Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu oraz Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o. o. Wykonawcą spoza uczelni była firma Open Innovation House sp. z o.o.
Cykl warsztatów organizowany był w ramach Projektu pod nazwą „Inkubator Innowacyjności 4.0”, dofinansowanego z Programu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Program pod nazwą „Inkubator Innowacyjności 4.0” realizowany jest w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 (Działanie 4.4).

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie